Wigilia Szkolna

Już Betlejem widać blisko

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka bożonarodzeniowe przygotowywane przez naszych uczniów.  W tym roku 19 grudnia 2019 r. punktualnie o 9. 30 aktorzy z klas IV – VII świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje aktorskie role, przypominając nam narodzenie Dzieciątka Jezus w Betlejem ponad dwa tysiące lat temu. Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, aniołów oraz pasterzy, którzy przybyli złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Świetności inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność.

Cieszymy się ogromnie, że w tak wyjątkowym momencie byli z nami rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście – nauczyciele – emeryci z naszej szkoły. Następnie odbył się konkurs kolęd, w którym swoje możliwości wokalne prezentowali nasi najmłodsi – przedszkolaki oraz uczniowie klas IV-VII wraz ze swoimi wychowawcami.

Po zakończonej części artystycznej głos zabrała dyrektor szkoły p. Joanna Serafin-Sieczka, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Złożyła także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom,  rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Pożegnała również (wraz z panią Marią Bernatek-wychowawczynią) w imieniu społeczności szkolnej  Sebastiana Drożdża ucznia kl. 7 który po raz ostatni tego dnia był uczniem naszej szkoły.

Wszyscy obecni na miejscu podzielili się opłatkiem składając sobie najserdeczniejsze życzenia i zasiedli do wspólnej wigilii szkolnej.

Wesołych Świąt!