Procedura przyprowadzania i odbierania uczniów z placówki

1. Do placówki może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
  2. Do odwołania ograniczony zostaje bezpośredni kontakt z osobami trzecimi do niezbędnego minimum.
  3. Opiekunowie odprowadzający i przyprowadzający dzieci nie mogą wchodzić na teren placówki – przekazują dziecko pracownikowi placówki.
  4. Po uzgodnieniu, w przypadkach szczególnych rodzice/opiekunowie dzieci mogą wejść do przestrzeni wspólnej placówki z zachowaniem obowiązujących procedur:
    - 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
    - dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi (min. 1,5 m,)
    - dystans od pracowników szkoły (min. 1,5 m,)
    - opiekunowie mają obowiązek przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłonę ust i nosa, nosić rękawiczki jednorazowe lub dezynfekować ręce).
  5. Po każdym kontakcie z osobami trzecimi należy dezynfekować ręce. W przypadku stosowania rękawiczek należy je często zmieniać. Należy unikać dotykania twarzy i oczu w trakcie noszenia rękawiczek.
  6. Wszyscy wchodząc do budynku szkoły korzystają z płynu do dezynfekcji rąk.
  7. Przy wejściu do budynku szkoły znajduje się informacja o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcja użycia środka dezynfekującego.