Procedura organizacji przerw oraz dyżurów nauczycieli na przerwach

1. Nauczyciel w klasie I organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min.
  2. W pozostałych klasach  przerwy są organizowane zgodnie z planem zajęć.
  3. Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne dzieci korzystać będą  w czasie przerw z   pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły.
  4. Uczniowie spędzają przerwy pod opieką nauczycieli dyżurujących.
  5. Korytarze są podzielone na strefy, w których w czasie przerw mogą przebywać jedynie uczniowie przypisanego do danej strefy oddziału, z zastrzeżeniem ust. VII.
  6. Zadaniem nauczyciela dyżurującego jest dbanie o to, aby uczniowie przebywali w czasie przerw wyłącznie w swoim gronie, bez kontaktu z uczniami z oddziałów przypisanych do innej strefy, aby w miarę możliwości ograniczyć ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa.
  7. W razie konieczności przejścia przez strefę przeznaczoną dla innego oddziału (np. w celu udania się do strefy wyznaczonej) uczniowie są obowiązani do zachowania dystansu społecznego min. 1,5 m od ucznia innej grupy.
  8. Na terenie szkoły, w obrębie części wspólnej (korytarze, łazienki, szatnia) jest wymagane noszenie przez uczniów osłon nosa i twarzy.