Warsztaty profilaktyczne

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

J.Korczak

Zadaniem domu rodzinnego i szkoły jest w równej mierze dobre wychowanie dziecka.

Szkolny Program Profilaktyki przewiduje działania, które wspomagają prawidłowe procesy rozwoju fizycznego i psychicznego młodego człowieka. Mają na celu promocję zdrowego stylu życia, zapobieganie
i zmniejszanie zasięgu zachowań ryzykownych.

W październiku w SPzOI w Jagodnem odbyło się spotkanie profilaktyczne dla klas V- VI  „Profilaktyka uzależnień” przeprowadzone przez Ośrodek Profilaktyki Społecznej w Krakowie. Uczniowie w ciekawej warsztatowej formie analizowali przyczyny, dla których młodzież sięga po substancje psychoaktywne i skutki, jakie one ze sobą niosą. Aktywna postawa dzieci podczas zajęć i konstruktywne wnioski, do jakich sami doszli, przełożą się - miejmy nadzieję – na ich dojrzałą postawę wobec problemu.