Powiatowy Konkurs Przyrodniczy "Wiedzy o Lesie"

Wiktoria Porzeszcz finalistką

9 i 16 marca, w Zespole Szkół Publicznych Nr 1 w Skarżysku - Kamiennej odbył się   XIV Powiatowy Konkurs  Ekologiczny "Wiedzy o lesie".

Konkurs odbywa się w dwóch etapach, pierwszy to test sprawdzający wiedzę teoretyczną o lesie (w tym roku w pierwszym etapie wzięło udział 54 uczniów z 13 szkół) drugi to zadania praktyczne, które sprawdzają umiejętności uczniów.

Do  drugiego etapu przeszło  21 uczniów z najlepszą punktacją z testu.

W pierwszym etapie naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów klasy szóstej: Dawid Parszewski, Julia Sikora i Wiktoria Potrzeszcz.

Do drugiego etapu przeszło 21 uczniów z najlepszą punktacją z testu w tym uczennica naszej szkoły.

Finalistką została Wiktoria Potrzeszcz. Finaliści musieli rozpoznać gatunki drewna
i drzew, gatunki runa leśnego, zwierzęta leśne, była również  krzyżówka, w której należało rozpoznać krzewy leśne. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy
i nagrody  ufundowane przez Nadleśnictwo Skarżysko oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.