Ślubowanie

Już uczniowie...

W dniu 27 października 2016 roku o godz. 9.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Nim to jednak nastąpiło 9 kandydatów na pierwszaków zaprezentowało swoją wiedzę i umiejętności. Przedstawiciele starszych klas zadawali im różne zagadki i pytania dotyczące nauki i zachowania w szkole, na które ładnie odpowiadali. Przy akompaniamencie muzycznym śpiewali piosenki. W tym uroczystym dniu towarzyszyli im nauczyciele, rodzice, zaproszenie goście z gminy - Wójt Mirosław Seweryn, Przewodnicząca Rady Gminy pani Agnieszka Idzik-Napiórkowska, Przewodniczący Komisji Oświaty Jan Raczyński oraz Radna wsi Jagodne Teresa Sieczka.
Po części artystycznej pod przewodnictwem wychowawczyni Jolanty Zawiszy złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie dyrektor szkoły Beata Stefańska dokonała uroczystego pasowania.

Na pamiątkę tak uroczystej chwili otrzymali dyplomy, upominki od Rady Rodziców i władz gminnych. Po oficjalnej ceremonii odbyło się krótkie spotkanie przy herbacie zorganizowane przez rodziców.

tekst: Jolanta Zawisza

foto: Maria Bernatek