Ślubowanie

Już prawdziwi uczniowie

Ślubowanie oraz uroczyste nadanie godności ucznia to dzień tak ważny jak staropolskie, piastowskie postrzyżyny czy średniowieczne pasowanie na rycerza. Obrzęd Pasowania na ucznia bierze nazwę od przypięcia pasa rycerzowi.

By tradycji stało się zadość, uroczystość  uczniów  kl. I  Szkoły  Podstawowej z OI w Jagodnem odbyła się 27.10.2011.

Dzieci z klasy I zaprezentowały jak radośnie się bawią, zdobywają wiedzę
i umiejętności, uczą się być mądrymi, prawymi ludźmi.

W obecności Rodziców, władz Gminy Mirzec pana wójta Marka Kukiełki, pani Agaty Mundzik,  radnego Jagodnego pana A.Derlatki, sołtysa T.Sieczki, Dyrekcji  Szkoły
i społeczności SP i Przedszkola ślubowali:

Emilka Karczmarek

Emilka Kocia

Ala Kosno

Oliwka Szydełko

Marcel Winiarski

To był ważny i pełen emocji dzień dla pierwszoklasistów i uczestników spotkania.

Na uroczystośći zostały przekazane nowe eksponaty do MPR, ofiarowane przez pana Jana Raczyńskiego przewodniczącego Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury Gminy Mirzec.