Stypendystka Fundacji „Instytut Edukacji Jutra”

AGNIESZKA SIKORA  - uczennica kl. IV  Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Jagodnem stypendystką Fundacji „Instytut Edukacji Jutra” .

Fundacja „Instytut Edukacji Jutra” realizuje Akcję Stypendium na podstawie  porozumienia    o współpracy na rzecz wspierania wszechstronnego rozwoju uczniów województwa świętokrzyskiego
w ramach ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej roku 2011/2012 Rokiem Szkoły z Pasją.

Patronat: Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł ; Radio Plus Kielce

Fundatorzy: Grupa Edukacyjna S.A z Kielc, Odlewnie Polskie S.A. z siedzibą
w Starachowicach.

Ideą Akcji Stypendium jest promowanie młodych talentów. Hasło projektu: Zainwestuj we własną pasję! Zainteresuj nas swoimi zainteresowaniami!

Adresatami akcji są uczniowie szkoły podstawowej klas IV-VI województwa świętokrzyskiego pasjonujący się dowolną dziedziną (naukową, artystyczną, ekonomiczną...)

Wszyscy uczestnicy, którzy zaprezentowali swoje talenty to Osobowości,  imponujące są ich osiągnięcia!

Komisja Stypendialna dokonała bardzo trudnego wyboru dzieci, których pasje były autentyczne oraz trwałe.

Stypendium Fundacji "Instytut Edukacji Jutra" w 2012r. przyznano ośmiu osobom.

Wśród szczęśliwej ósemki znalazła się AGNIESZKA SIKORA  uczennica kl. IV SP z OI
w Jagodnem.

Agnieszka  od początku nauki szkolnej z dużym zaangażowaniem uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych Koła Artystycznego. Jest kontaktowa, twórcza i z radością podejmuje nowe wyzwania. Interesuje się muzyką, sportem. Jej największą pasją są taniec i gimnastyka artystyczna . Wyróżnia się szczególnymi umiejętnościami w zajęciach z gimnastyki. Dziewczynka obdarzona jest bardzo dobrą koordynacją ruchową , popartą idealnym wyczuciem rytmu. Wyjątkowa gibkość pozwala jej na swobodne i perfekcyjne wykonywanie skomplikowanych elementów gimnastycznych. Układy akrobatyczno – zwinnościowe
w interpretacji Agi łączą doskonałość techniki z  rytmiką i estetyką. Agnieszka wykonuje
z naturalną łatwością to, co dla innych pozostaje sferą marzeń. Wyróżnia się poczuciem rytmu, lekkością, wyobraźnią przestrzenną, rozwiniętą inwencją twórczą. Od dziecka ćwiczyła sama
i rozwijała swe kompetencje. W okresie szkolnym doskonaliła je w trakcie zajęć sportowych, Koła Artystycznego i uroczystości. Wspaniale radzi sobie z różnorodnym repertuarem.
Ma dużą motywację i świadomość  samodoskonalenia. Pomagają jej w tym pracowitość, wytrwałość, otwartość i optymizm.

Jej występy i popisy budzą dużo emocji i dostarczają miłych wrażeń. Agnieszka jest liderką dla rówieśników, pociąga inne  dzieci do swoich pasji.

Osiągnięcia:

• Zdobyła I nagrodę w szkolnej edycji ,,Mam TALENT''.
  • Występowała z pokazem na spotkaniu regionów Polski w Muzeum Etnograficznym
    w Warszawie  organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej
  • Wielokrotnie prezentowała swe pasje  podczas świąt i uroczystości szkolnych przed dużą publicznością
  • Występowała w szkołach radomskich z grupą taneczną

Aktualnie doskonali swe umiejętności i uczęszcza do Szkoły Tańca Rockstep w Skarżysku Kamiennej. Rodzice z zaangażowaniem wspierają zainteresowania dziewczynki.