Laureaci Gminnego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego

Przyrodnicze ASY

18.06.2012 w Urzędzie Gminy Mirzec w obecności Wójta Gminy Mirzec Marka Kukiełki i dyrektorów szkół podstawowych odbyło się  uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów uczestnikom  XI Gminnego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego „AS”.

Zmagania konkursowe odbyły się 23.05.2012. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Jagodnem. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas piątych.

Celem konkursu jest przede wszystkim rozwijanie wśród uczniów zainteresowań matematycznych
i przyrodniczych i  ćwiczenie umiejętności pokonywania trudności oraz rozwijanie dojrzałości emocjonalnej.

W tym roku szkolnym w konkursie wzięło udział 19 uczniów z 6 szkół gminy Mirzec - Mirca, Małyszyna, Tychowa Starego i Nowego, Trębowca  i Jagodnego.

Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów. Troje z nich uplasowało się na czołowych miejscach.

Damian Potrzeszcz zajął I - miejsce, Małgorzata Bernatek II miejsce a Gabriela Stefaniak III.

Dwoje uczniów: Damian Potrzeszcz i Małgorzata Bernatek otrzymało zaszczytny tytuł „ASA Przyrody”, gdyż osiągnęli najlepsze wyniki z zakresu przyrody spośród uczniów z całej Gminy Mirzec.

Uczniów do konkursu przygotowywały nauczycielki: przyrody - Maria Bernatek i matematyki Barbara Wiatr.